Главная>>Блоги>>Мизрах Игорь Аркадиевич>>Хто кого? Державне бюро розслідувань чи прокуратура?
Четверг, 10 Март 2016 08:13

Хто кого? Державне бюро розслідувань чи прокуратура?

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ пояснив, коли до Державного бюро розслідувань переходять повноваження щодо досудового розслідування проваджень, якими до цього часу займалась прокуратура. У суді вважають, що наразі цим розслідуванням можуть займатись слідчі прокуратури, пояснив "ОБОЗРЕВАТЕЛЮ" експерт та юрист Мізрах Ігор Аркадійович.

Дане роз'яснення стало необхідним у зв'язку з тим, що 29 лютого було створено Державне бюро розслідувань, яке повинно перебрати на себе окремі повноваження прокуратури щодо досудового розслідування. Однак наразі в Бюро немає працівників, а в Україні тільки розпочала роботу комісія з відбору директора Бюро та його заступників.
Внаслідок цього з'явились повідомлення про те, що з 1 березня суди перестали приймати клопотання від прокуратури у провадженнях, які вони вже не можуть вести.
З цього приводу ВССУ пояснив наступне:
Згідно з абзацом 3 пункту 1 Розділу Х "Прикінцеві положення" КПК України положення частини 4 статті 216 КПК вводяться в дію з дня початку діяльності Державного бюро розслідувань України (але не пізніше п’яти років з дня набрання чинності КПК). Передання матеріалів кримінального провадження слідчими органів прокуратури до відповідного підрозділу (органу) ДБР для продовження провадження відбувається відповідно до абзацу 2 пункту 4 Розділу VІ Закону "Про Державне бюро розслідувань" та абзацу 2 пункту 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" КПК у тримісячний строк після початку здійснення Державним бюро розслідувань функції досудового розслідування.

Тобто початок дії положень частини 4 статті 216 КПК України пов’язаний не з моментом набрання чинності закону, який регулюватиме діяльність Державного бюро розслідувань України як державної установи, а з моментом початку здійснення останнім функцій органу досудового розслідування.
До того часу згідно з абзацами 1 та 2 пункту 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" КПК України повноваження щодо досудового розслідування здійснюють слідчі органів прокуратури, пояснив Мізрах Ігор.

http://my.obozrevatel.com/politics/04837-hto-kogo-derzhavne-byuro-rozsliduvan-chi-prokuratura.htm

 

 
Рубрика "БЛОГИ" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.

Последние публикации

Блоги