Діти майже, як дорослі, тиснули Руслану Сольвару руку

Воскресенье, 30 Апрель 2017 17:22

Мабуть, ані для кого не є секретом, що одним з найболючіших питань у Фастові є питання якості води. Вода у цій місцевості має завищений у 5-7 разів вміст залізу, а це негативно позначається не тільки на її кольорі та смаку, але й на здоров’ї її споживачів.

Особливо гостро питання води стоїть перед родинами з дітьми. Тож Фастівчани змушені самотужки боротися з цією проблемою – дехто використовує спеціальні фільтри, дехто набирає воду з криниць, а хтось купує бутильовану воду. Але це все напівміра, адже діти по півдня знаходяться в дитячих навчальних закладах – школах та дитсадках і там їм доводиться споживати звичайну воду з крану.

Продовжуючи свої соціальні ініціативи народний депутат по 91 виборчому округу Сольвар Руслан Миколайович ще у травні 2014 року зробив розпорядження виконати забори води для санепідслужби та надати данні про обсяг її споживання у школах міста Фастів.

За результатами досліджень, виявилося що серед усіх шкіл найгостріше питання води стоїть перед Фастівським НВК «Ліцей інформаційних технологій СЗОШ №9», адже саме у цьому навчально-виховному комплексі навчається найбільша кількість учнів –
1140 дітей, тож і кількість спожитої води у цього навчального закладу є найбільшою.

Тому і не дивно, що пілотній проект з впровадження систем очистки води у школах міста Фастів було розпочато саме з «Ліцею інформаційних технологій СЗОШ №9».

Спираючись на отримані данні досліджень по якості та об’єму споживання води у цьому закладі, було розпочато переговори з виробниками водоочисних систем, науково-дослідними інститутами, Фастівським водоканалом, міською радою та фахівцями відповідного профілю щодо того, яке саме обладнання потрібно встановити у школі, щоб вода стала повністю безпечною для вживання.

Наприкінці літа в підвалі ліцею було встановлено надсучасне обладнання, що відповідає усім європейським стандартам і служить для механічної очистки води. Також було встановлено п’ ятикомпонентну систему пом’якшення та знезалізнення води. Саме завдяки цьому з кранів у школі вже тече вода, що відповідає усім санітарним нормам України. Така вода буде використовуватися на харчовому блоці школи для приготування їжі учням. А на питних фонтанчиках було встановлено ультра-тонку систему очистки, що зробило цю воду не лише безпечною, а й корисною для вживання.

Цей подарунок був приурочений до свята першого вересня. Сюрпризу неабияк зраділи і ліцеїсти, і їхні батьки.

«Батьки наших учнів давно вже переймаються якістю води, яку п’ють їхні діти, тож намагались самотужки якось покращити її якістьділиться своїми роздумами Наталія Ріпко, директор Фастівського НВК «Ліцей інформаційних технологій -СЗОШ І-ІІІ ст .№9”Ми встановлювали на питні фонтанчики фільтра, які ми ставимо вдома на воду, але їх доводилось змінювати дуже часто. Та і рівень очистки води, звісно, був далекий до ідеалу. Щиро вдячні народному депутату Р.М.Сольвару за його таку корисну ініціативу. Завдяки його турботі наша школа тепер має очищену воду вже на вході до школи, на харчоблоці і на питних фонтанчиках. Тобто у всіх напрямках.
По завершенню урочистої лінійки, до мене підходило багато батьків і щиро дякували Руслану Миколайовичу за те, що дбає про здоров’я учнів!».
Своєї радості від сюрпризу не приховувала і Олена Малюк, мати учня 7-го класу:
«Проблема якості води у Фастові, на мій погляд, здається вічною, тож я щаслива, що відтепер не буду хвилюватися, яку воду п’є мій син у школі. Також дуже добре, що й вся їжа у харчоблоці буде готуватися на якісній, очищеній воді. Всі батьки дуже вдячні народному депутату Сольвару Руслану за турботу про наших дітей».

А ось, що каже директор Фастівського водоканалу, Іван Соломаха:
«Дійсно, Руслан Миколайович встановив якісну систему очистки води у Фастівський НВК «Ліцей інформаційних технологій -СЗОШ І-ІІІ ст .№9”. Вода, яка подається в питні фонтанчики, можна сказати ідеальна, доочищена по всіх параметрах. Її можна прирівняти до тієї, яку ми можемо купувати у пляшках.».

Корисні соціальні ініціативи у Фастові
Діти є діти, тож по завершенню урочистої лінійки вони всі побігли скоштувати нову воду на смак. «М-ммм. Смачнюща!» вигукували наймолодші. Більш виважено і серйозно до тестування води підійшли старшокласники – скуштувавши і роздивившись воду на світло винесли свій вердикт: «Немає жодного кольору, запаху чи смаку. Добра вода!» - і в подяку, майже, як дорослі, тиснули Руслану Миколайовичу руку.

Последние публикации

Блоги