Помічники Руслана Сольвара допомагають селу заключити контракт з кар’єром

Среда, 02 Август 2017 12:12

Громада села Соснівка Макарівського району зібралася на слухання щодо гранітного кар’єру, який знаходиться на територіях Соснівки, Томашівки та Ярошівки. Робочі місця на кар’єрі суттєво допомагають економіці села та благополуччю громади, але разом з тим шум та відходи підприємства заважають спокійному життю.

 

Зібрання було присвячене плану, який надасть можливість селу заключити договір з кар’єром та отримувати плату за оренду тієї, землі яку він займає. В такий спосіб члени сільської громади отримають компенсацію за свої незручності постійний шум від «дробилки», пил влітку тощо. А помічники народного депутата України Руслана Сольвара, що були присутні за зустрічі, допоможуть селу скласти правильний юридичний договір, що захистить їх права та інтереси.

 

«Коли будь-яке підприємство розташоване поруч з власним житлом, то виникають певні незручності, зазначила Олеся Бурдик, помічниця нардепа Сольвара. Але вразило те, що люди розуміють: для того, щоб щось отримати для розвитку своєї громади, треба чимось поступитися!»

 

Але не всі були задоволені таким рішенням: двоє жителів села все ж вимагали переносу дробильної установки, що по суті є неможливим. Але під час таємного голосування більшість обрала таки заключити договір, встановивши законні відносини з кар’єром. Договір планують підписати найближчим чином, а кошти з нього підуть в бюджет Соснівки.

 

Нагадаємо, що Соснівка це село в Макарівському районі Київської області. Розташоване за 30 км від районного центру та за 50 км від обласного центру. Найближча залізнична станція, Фастів, знаходиться за вісімнадцять кілометрів. В селі проживає понад шістсот осіб. День села святкується 10 листопада.

 

На території Соснівки ще в кам'яну добу існувало поселення. Про це свідчать знайдені учнями рубила, черенки, сокири та уламок човна. Назва села походить від соснового лісу, який оточував його, та соснового мосту, прокладеного через притоку Очеретянку.

Последние публикации