Польща грозить ЄС наслідками через занадто сильний тиск на неї

Пятница, 09 Март 2018 13:05
Прем’єр-міністр Польщі Моравєцький застеріг голову Єврокомісії Юнкера, що надто сильний тиск ЄС на Польщу може призвести до негативних наслідків Об этом сообщает topdaynews.in.ua со ссылкой на СМИ.


Надмір критики з боку ЄС щодо реформи правосуддя в Польщі може призвести до негативних наслідків. Про це в четвер, 8 березня, заявив польський прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький на зустрічі з головою Європейської Комісії Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі, повідомляє інформагенція Reuters.


У польському уряді також застерегли ЄС від посилення тиску на Варшаву, бо це, на думку Моравєцького, може посилити в країні підтримку популістів, які прагнуть послабити або зруйнувати Євросоюз.


Головною темою перемовин Моравєцького та Юнкера були ймовірні санкції Євросоюзу проти Польщі, запровадження яких нещодавно підтримав Європейський парламент. Привід для цього — скандальна реформа правосуддя, яку проводить польський уряд націонал-консерваторів, сформований партією «Право і справедливість». У Брюсселі вважають, що ця реформа означає згортання принципів демократії та правової держави в Польщі, адже тепер, на думку критиків, польський уряд зможе впливати на суди. Реформу критикують також польська опозиція і громадські активісти.


Для запровадження санкцій проти Польщі необхідно чотири п’ятих голосів у Раді ЄС, тобто на це мають погодитися 22 країни-члени Євросоюзу. Перше таке голосування очікується у квітні. На цьому тлі Брюссель і Варшава сигналізували готовність до переговорів.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/world/observe/polshcha-grozit-jes-naslidkami-cherez-zanadto-silniy-tisk-na-neji-479504.html”

Последние публикации

Блоги