ГПУ розслідує видачу «літієвої ліцензії» фірмі з оточення Кононенка

Вторник, 15 Май 2018 13:35

Генеральна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження щодо службових осіб Державної служби геології та надр і ТОВ «Петро-Консалтінг» за підозрою в привласненні корисних копалин у особливо великих розмірах.

За інформацією народного депутата Олексія Рябчина від партії «Батьківщина», кримінальне провадження відкрили 20 квітня. В судовому реєстрі інформація про цю справу відсутня, повідомляє Економічна правда.

У березні фірма з метою провадження планової діяльності розпочала обов’язкову процедуру оцінки впливу на довкілля. У квітні відбулося засідання громадської ради при Великоновосілківській райдержадміністрації, на якому не була підтримана діяльність «Петро-Консалтінг» з розробки літієвих родовищ.

Громадська рада направила листа до Міністерства екології з проханням надати роз’яснення щодо вибору ділянки для видобування літієвих руд, впливу на довкілля та здоров’я людей та провести громадські слухання з цих питань.

Як повідомляють «Наші Гроші», 13 травня 2018 року єдиним власником «Петро-Консалтінг» став її екс-керівник Ігор Коломієць. На його посаду призначили Перелигіна Єгора Євгеновича, якому встановили обмеження на вчинення правочинів з спецдозволами. Донедавна він був в.о. голови правління ПАТ «Альпарі-банк», 100% акцій якого належить бізнесмену з Об’єднаних Арабських Еміратів Бахтарі Хедаятоллах. Попри зміну власників та директора, місце реєстрації «Петро-Консалтінг» залишилося незмінним.

Раніше повідомлялося, що компанія, пов’язана з оточенням нардепа від БПП Ігоря Кононенка та міністра енергетики Ігоря Насалика – «Петро-Консалтінг» — поза конкурсом отримала спецдозвіл на розробку 14 млн тонн літієвої руди на Донбасі.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до Генеральної прокуратури та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з проханням перевірити достовірність інформації про видачу Державною службою геології і надр ліцензій на розробку родовищ літію наближеним до влади особам без конкурсів і конкурентних принципів.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/society/hpu-rozsliduye-vydachu-litiyevoyi-litsenziyi-firmi-z-otochennia-kononenka/” Об этом сообщает odessa-post.in.ua со ссылкой на СМИ.

Последние публикации

Блоги