Незграбність ГРУ злить Путіна, але не змінить його планів, – ЗМІ

Вторник, 09 Октябрь 2018 15:28

Незграбність ГРУ злить Путіна, але не змінить його планів, – ЗМІ Об этом сообщает kolokol-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

Останні невдалі операції ГРУ говорять про готовність Росії діяти. Останні провали і викриття російських спецслужб ще не є свідченням того, що Кремль готовий відступити у конфронтації із Заходом.

Про це пише Bloomberg.

Видання зазначає, що Москва усвідомлює некомпетентність своїх офіцерів, але навіть попри це не відмовиться від своєї агресивної політики.

Так, президент Росії вже викрив своє роздратування роботою власних шпигунів. Зокрема, Путін погодився з головою зовнішньої розвідки Сергієм Наришкіним, чиє відомство традиційно ворогує з ГРУ. Той казав, що атака в Солсбері була проведена так непрофесійно, що це просто не могли бути російські агенти.

Путін добре розуміє, що його підставили його ж власні спецслужби. Його емоційні публічні реакції говорять самі за себе: він спантеличений, розлючений і стурбований, – сказав виданню екс-агент КДБ Олексій Кондауров.

Однак деякі аналітики вважають, що останні гучні викриття операцій ГРУговорять не лише про російську некомпетентність, але й є сигналом про готовність діяти.

Bloomberg наголошує, що про непрофесійність російських спецслужб свідчить їхня спроба в Гаазі зламати комп’ютерну мережу штаб-квартири Організації з заборони хімічної зброї ООН. Там, до слова, вивчаються докази Великої Британії про причетність Москви до хімічної атаки в Солсбері. Операція російських шпигунів дала можливість Нідерландам зібрати більше доказів для розслідування хакерських атак з боку Москви.

"Хороші професіонали подбали б про очищення даних з комп’ютерів за довго до викриття", – сказав експерт з питань безпеки й Росії з Інституту міжнародних відносин у Празі Марк Галеотті.

Однак, як пише американське видання, що такі "принизливі" для Росії невдачі ще не є свідченням того, що Кремль збирається поступитися у протистоянні із Заходом або згорнути свої інтенсивні шпигунські операції.

Нагадаємо, 4 жовтня влада Нідерландів оголосила про висилку в квітні 2018 року чотирьох росіян, які планували здійснити кібератаку на Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ). Згодом, Мін’юст США висунув звинувачення сімом росіянам у спробі втручання у роботу мереж великих міжнародних організацій, таких як Антидопінгове агентство, Організація заборони хімічної зброї, Міжнародна асоціація легкої атлетики, FIFA та інші. Слідом за США та Нідерландами зовнішню розвідку Міністерства оборони Російської Федерації у кібератаках звинуватила Німеччина та Канада.Джерело статті: “http://ukropnews.com/news/Nezgrabnist_GRU_zlit_Putina_ale_ne_zminit_iogo_planiv_ZM_286562.html”

Последние публикации

Блоги