На території школи №12 з’явилося футбольне поле зі штучним трав’яним покриттям

Среда, 10 Октябрь 2018 18:16
На території загальноосвітньої середньої школи №12 закінчується будівництво футбольного поля зі штучним трав’яним покриттям.

Будівництво даного стадіону курирує Управління у справах для сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради (начальник управління — Дериземля Андрій Васильович), зокрема відділ по фізичній культурі та спорту. Одним з важливих напрямків відділу є виконання програм і здійснення заходів, спрямованих на забезпечення розвитку фізичної культури та спорту в місті, залучення до занять фізичною культурою і спортом широких верств населення міста та пропаганда здорового способу життя.

Будівництво спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям, а вірніше перебудову, виконує ТОВ «УМББ», власник Тумарець Олексій Михайлович.Про подробиці будівництва спортивного майданчика на території школи по вул. Доценка, 22, нашому кореспонденту розповів директор Чернігівської загальноосвітньої спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю № 12 Гопаченко Василь Васильович.

— Василь, Васильович, розкажіть будь ласка, що було раніше на місці, де будується стадіон? Для яких цілей він буде призначений і хто його може відвідувати?
— У 1986 році, коли була побудована наша школа, на цьому місці закладалося хокейне поле, яке орендувала хокейна асоціація Чернігівській області. Це була асфальтована площадка, яку взимку заливали водою та робили каток. Але останніми роками зими були теплими, що супроводжувалося великою витратою води, яку вони були змушені оплачувати. До того ж і сітка, і щити прийшли з часом в непридатність. В результаті оренда поля стала нерентабельною.Новий стадіон буде призначений для ігор у міні-футбол і для проведення уроків фізкультури. Він, ми вважаємо, буде економічним і зручним для експлуатації, як школою, так і спорткомітетом. Уроки фізкультури будуть проходити за розкладом і затребуваності, а у вечірній час будуть відбуватися різні заходи, заплановані спорткомітетом.

— Яка вартість будівництва?
— Згідно тендерної документації будівництво спортивного майданчика обійдеться в 1 308 157 гривень без ПДВ.

— Коли почалося будівництво і коли планується закінчення?
— Перебудова хокейного поля почалася наприкінці весни. Будівництво трохи затягнулося, бо як відомо, 30 червня пройшла сильна злива, яка в певному сенсі зробила нам добру службу: ми виявили, що не зроблено водовідведення. Підряднику довелося всю цю роботу переробити: прибрати щебінь, грунт, прокласти труби і зробити водовідведення. Тепер зливові дощі не зашкодять новому полю.
Термін здачі об’єкту — 01.11.2018 р. Але будівельники планують впоратися швидше.

— Що з себе представляє штучне покриття? В чому його основні переваги?— По-перше, натуральний трав’яний газон вимагає багато уваги і постійного догляду. Прогрес не стоїть на місці, тому на сьогоднішній день вже є прекрасна альтернатива йому — штучний трав’яний газон, який за своїми візуальними, тактильними і технічними характеристиками нітрохи не гірше, а за багатьма показниками перевершує натуральний матеріал.Штучна трава має висоту 40 мм та виготовлена з поліетиленової нитки, яка має величезні переваги перед натуральним газоном. Вона м’яка, довговічна, не гниє, не вигоряє, не потребує підсипання поверх покриття піском або гумовою крихтою.
Це штучне покриття морозостійке, призначено для будь-якого сезону, не потребує особливого догляду, його не потрібно поливати, удобрювати і стригти.Зі зворотного боку покриття представляє собою кордову, міцно прошиту тканину.

Фактично, штучне покриття включає в себе два компоненти — засипку і власне траву. Треба сказати, що дуже якісно були зроблені попередні роботи: спочатку на місці майбутнього поля був вилучений грунт, потім вся площа засипана піском, зверху великим і дрібним щебенем, знову піском, потім покрита спеціальною сумішшю (засипкою), і на все це покладена штучна трава. Всі шви зварені і по периметру поля встановлені спеціальні бордюри.До речі, на наше прохання, залишаться асфальтовані доріжки навколо стадіону, так як ми проводимо на них уроки фізкультури: діти роблять розминку, вправи з метання, здають крос або 100-метрівку та інше.

— Яка площа стадіону?
— Довжина – 44 м, ширина – 22 м. Тобто загальна площа становить 968 м2. Доріжки мають бути шириною 1,3 м.

Gorod.cn.ua

Джерело статті: “https://pro.cn.ua/ua/press/101287” Об этом сообщает tele-gurman.in.ua со ссылкой на СМИ.

Последние публикации

Блоги