Весь світ визнав створення Православної церкви України перемогою президента Порошенка, - експерт

Четверг, 10 Январь 2019 12:02

Пов’язане зображення Об этом сообщает abnews.in.ua со ссылкой на СМИ.


Світові ЗМІ вважають автономію Православної церкви України (ПЦУ) – перемогою країни і її президента Петра Порошенка, а також особистою поразкою президента Росії Володимира Путіна. Про це на своїй сторінці в Facebook написав експерт Олексій Голобуцький.


“Попалася на очі цікава добірка світової преси за фактом надання Томосу для Української церкви. Судячи по ній, весь світ визнав набуття українською церквою незалежності перемогою президента Порошенко і поразкою Кремля. І це не може не радувати!” – заявив експерт, пишуть Версії з посиланням на Обозреватель.


Як доказ він навів приклад британського інформагентства Reuters. Воно повідомляє, що відомий британський експерт Тімоті Еш вважає Томос для ПЦУ величезною перемогою для України і поразкою для Кремля.


“Тепер надія Москви на те, що Україна в майбутньому повернеться в її” орбіту “практично неможлива без застосування переважної військової сили”, – пише видання.


За словами Голобуцького, ще одне авторитетне британське ЗМІ – Guardian, пише про те, що давно намагається багатьом пояснити президент Порошенко. Зокрема, воно підтверджує тезу, що автокефалія Української церкви – зменшення впливу російської пропаганди в Україні, зазначив експерт.


“Україна прагнула здобути автокефалію для своєї церкви, щоб зменшити вплив Росії в Україні. Підтримувані Москвою православні церкви в Україні є знаряддям Кремля для поширення російської пропаганди і підтримки проросійських бойовиків на сході”, – цитує Голобуцький Guardian, який прямо називає Томос “ляпасом Росії” .


Також і Der Tagesspiegel з Німеччини визнає Томос для ПЦУ як особисту поразку патріарха РПЦ Кирила і всього російського керівництва.


Французькі ЗМІ, продовжив Голобуцький, назвали автокефалію Української церкви відновленням історичної справедливості та “розривом останнього моста між Україною і Росією”.


“Після 332 років перебування під контролем Москви, в Україні з’явилася незалежна церква. Україна зруйнувала останній міст, який пов’язував її з Росією”, – цитує експерт французьке видання L’Opinion.


Radio France Internationale, в свою чергу, пише, що “церковна” перемога Порошенко “поклала кінець більш ніж 300-річної підпорядкованості українського духовенства Російської православної церкви”. Томос ж “ставить під сумнів прагнення російського президента Володимира Путіна перетворити Росію в лідера православного світу”.


“Думаю, якщо всі західні ЗМІ говорять про Томосі для ПЦУ як про геополітичний зсув, відновлення історичної справедливості, викорінення російського впливу на Україну, особистому ураженні Путіна і його прибічників, значить цю подію можна назвати дійсно історичним, причому не тільки в українському, а й в світовому масштабі “, – підсумував Олексій Голобуцький.


Джерело статті: “http://versii.if.ua/novunu/ves-svit-viznav-stvorennya-pravoslavnoyi-tserkvi-ukrayini-peremogoyu-prezidenta-poroshenka-ekspert/”

Последние публикации

Блоги