Пятница, 28 Июль 2017 11:55

Руслан Сольвар пропонує відмінити адвокатське стажування для юристів, що хочуть змінити професію Избранное

Народний депутат України Руслан Сольвар виступив з заявою, що пенсіонери та малозабезпечені громадяни не мають змоги ефективно захищати свої права. На думку нардепа, основна причина цьому — дорожнеча адвокатських послуг. Оскільки отримати адвокатську ліцензію за сучасного законодавства достатньо складно, то діючі адвокати можуть встановлювати монополістські ціни на ринку своїх послуг без будь-якої боязні, що хтось запропонує кращий варіант.

 

За словами Руслана Сольвара, його колеги впродовж останніх років вже декілька раз намагалися врегулювати це питання на законодавчому рівні, однак суттєво ситуація не змінилася. Тому нардеп ініціював законопроект № 6451 від 16.05.2017, що пропонує звільнити осіб, котрі мають досвід роботи не менше 5 років, від проходження стажування. Адже здорова конкуренція серед адвокатів — запорука ефективного захисту прав громадян.

 

«Конкуренція на ринку надання правової допомоги значно посилиться, якщо ми звільнимо людей з юридичною освітою та досвідом роботи в іншій сфері юриспруденції від необхідності проходити стажування, без якого зараз не обійтись при отриманні ліцензії. Люди, що працювали або працюють на посадах судді, прокурора, слідчого, детектива Національного антикорупційного бюро України, і без того мають юридичний досвід. Таким чином ми знищимо монополію на ринку адвокатських послуг», — зауважив Руслан Сольвар.

 

Також нардеп додав, що здорова конкуренція сприятиме встановленню нової, більш наближеної до можливостей звичайних людей цінової політики. А це в свою чергу дасть громадянам можливість отримувати якісну правову допомогу.

 

Нагадаємо, що за чинним законодавством кожен, хто бажає отримати адвокатську ліцензію, спочатку має скласти кваліфікаційний іспит, а потім пройти стажування у тій юридичній фірмі, котру назначать шукачу адвокатська рада його регіону. Сама ж Національна асоціація адвокатів України визначає стажування як «діяльність із формування і закріплення на практиці професійних знань, умінь і навичок, отриманих у результаті теоретичної підготовки». Таким чином особа, що одержала свідоцтво про складення кваліфікаційного іспиту, підтверджує свою готовність самостійно займатися адвокатською діяльністю.

Последние публикации