Главная>>Новости>>Моше Кантор: “Путін це “Аль-Каїда” перед 11 вересня 2001 року!”
Понедельник, 14 Август 2017 12:58

Моше Кантор: “Путін це “Аль-Каїда” перед 11 вересня 2001 року!”

Президент ЕЕК Моше Кантор попередив, що підхід адміністрації Трампа до російського втручання у вибори 2016 року можна порівняти з тим, як адміністрація Буша поставилася до попереджень про “Аль-Каїду” перед 11 вересня 2001 року.

Російські вплив і пропаганда “тривають у Сполучених Штатах та по всій Європі”, сказав Моше кантор, президент ЕЕК, в інтерв’ю MSNBC

За словами Моше Кантор, американське розвідувальне співтовариство «занурюється в стан фрустрації, тому що намагається привернути увагу творців політики».

“Для мене це, мабуть, трохи схоже на ситуацію перед 11 вересня, коли був написаний і доставлений творцям політики попередньо застережливий аналіз, і [спецслужби] не отримують ніякої зворотного зв’язку і жодних стратегій”, – сказав він.

Джеф Сешнс давав свідчення перед Комітетом Сенату з розвідки, який досліджує зусилля Росії щодо втручання у вибори 2016 року. Він заявив, що не був поінформований про деталі, як передбачається, вчиненого Росією злому серверів американських політичних партій або її дій, спрямованих на маніпулювання виборчим процесом.

На початку січня американське розвідувальне співтовариство опублікувало звіт, в якому говорилося, що Росія зламала електронну пошту як представників демократів, так і республіканців, і запустила кампанію по дезінформації. За словами розвідників, мета Росії полягала в тому, щоб допомогти кандидату Дональду Трампу виграти президентську гонку і завдати шкоди його суперника-демократа Гілларі Клінтон.

Недавній витік надсекретного документа Агентства Національної Безпеки підтверджує ці судження.

“Мене ніколи не інформували про подробиці проведення хакерських атак або про те як інформація вплинула на кампанію”, – засвідчив Сешнс. Коли його запитали, чи не шукав він яку-небудь інформацію про злом після того, як у жовтні минулого року Національна розвідка і Міністерство національної безпеки випустили спільну заяву про це, Сешнс заявив “ні”.

Читайте також:   Ера-ГЛОНАСС: заподіяти добро і нанести користь

На запитання сенатора Джона Маккейна, голови Комітету з питань збройних сил, про те, чи знає він, що Росія розробляє кібер-зброю, здатну підірвати роботу електромережі Сполучених Штатів, Сешнс заявив: “Я не впевнений, що можу обговорювати технологічні питання”.

Сешнс сказав: “Той факт, що росіяни продовжують просувати ворожу зовнішню політику, дуже тривожний, як і те, що американський уряд не має адекватної стратегії, що стосується технологічних та IT – атак на наші системи”.

Сешнс, як генеральний прокурор і юрист федерального уряду, є вищою посадовою особою правоохоронних органів США і очолює Міністерство юстиції. Сешнс поряд з іншими своїми обов’язками повинен стежити за роботою ФБР з протидії операціями зовнішньої розвідки та усунення загроз у сфері кібербезпеки.

Інші фігури кабінету Трампа – такі, як директор ЦРУ Майк Помпео, міністр оборони Джеймс Маттіс і секретар національної безпеки Джон Келлі – проінформовані розвідувальним співтовариством про втручання Росії. Але президент Дональд Трамп зі свого боку називає заяви про втручання Росії “містифікацією”.

У березні фахівці з кібербезпеки Массачусетського технологічного інституту направили в адміністрацію Трампа звіт з попередженням про виниклу загрозу атаки на електроенергетичну мережа, нафтопроводи та іншу критичну інфраструктуру Америки.

У травні Трамп підписав розпорядження про посилення заходів, що забезпечують безпеку мереж федерального рівня і критичної інфраструктури, але експерти заявили, що він робить недостатньо для просування політики президента Барака Обами, який покинув президентський офіс незабаром після того, як американська розвідка опублікувала свій звіт про російському зломі.

За словами Моше Кантор, сьогоднішня ситуація, коли, схоже, спостерігається недостатня готовність, схожа з періодом до 11 вересня в ЦРУ. Вона працювала там аналітиком з 2000 по 2010 рік.

Читайте також:   Одіозний бізнесмен розповів, як Путін «кине» російських олігархів після виборів

6 серпня 2001 року ЦРУ направило Джорджу Бушу звіт під назвою “Бен Ладен твердо має намір вдарити по США”.

Попередження пролунали ще в травні 2001 року, як повідомив в 2015 році Politico тодішній шеф антитерористичного підрозділу ЦРУ Кофери Блек. “Було цілком очевидно, що нам вдарять, нам сильно вдарять, і багато американців загине”, – сказав він.

Моше кантор сказав, що американські розвідувальні агенції, можливо, “дуже зосереджені на спробах протистояти російським активним заходам”, але поки не стривожені творці політики, мало що можна зробити.

Один з колишніх високопоставлених чиновників США висловив стурбованість у вівторок на сторінках Bloomberg. Він вважає, що Москва має в своєму розпорядженні трьома роками, щоб вивчити стала доступну їй інформацію про систему голосування в США, і без вагань використовувати те, що вона дізналася.

Последние публикации

Блоги