Главная>>Разное>>Виїзний семінар «Проведення рубок формування та оздоровлення лісів»

Виїзний семінар «Проведення рубок формування та оздоровлення лісів»

Суббота, 19 Август 2017 06:17

Лісівники державного підприємства «Вінницький лісгосп» постійно працюють над підвищенням ефектив­ності роботи державної лісової охорони. Допомагає в цьому проведення спільних ви­їзних семінарів, на яких лісівники вирішують нагальні питання ведення лісового госпо­дарства, обмінюються досвідом у вирішенні тих чи інших важливих питань. Об этом сообщает city-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

Дводенний виїзний семінар на тему «Проведення рубок формування та оздоровлен­ня лісів» провели на базі 2-х лісництв. Першого дня семінар проходив на базі Якушинецького лісництва (лісничий Микола Серга). Участь у ньому взяли лісничі та майстри лісу з Вороновицького, Шендерівського, Прибузького, Тиврівського, Демидівського, Гаванського лісництв. Другого дня семінар проводили на базі Чорноліського лісництва (лісничий Олександр Кулик). Участь у ньому взяли лісівники Калинівського, Шендерівського, Іванівського та Михайлівського лісництв.

Проводили семінар головний лісничий державного підприємства «Вінницький лісгосп» Євген Ільченко та про­відний інженер державного підприємства «Вінницький лісгосп» Василь Дудник. Головний лісничий акцентував ува­гу лісівників на значній ролі рубок формування та оздоровлення лісів у покращенні якості і породного складу насаджень, збереженні і посиленні екологічних та естетичних властивос­тей лісу, підвищенні стійкості та продуктивності насаджень.

В ході семінару лісівники оглянули ділянки, де проводили рік тому рубки прочищення, прохідні рубки, освітлення. Дивились, як правильно закладається пробна площа, як про­водяться переліки у молодняках. Піднімались і проблемні питання, характерні для лісництв центральної та південної частин області. Василь Петрович Дудника зупинився на тому, що у 2003-2005 роках згідно затверджених тоді схем посадок вводили швидкорослі породи Тепер видно, як вони пригнічують головну породу — дуб звичайний. Тому потрібно вчасно проводити рубки догляду, щоб дотриматися балансу порід на площі.

Самі лісівники підкреслюють, що такі семінари вкрай необхідні. Кожна лісова ділянка по­требує індивідуального підходу. І тут може стати у нагоді досвід та напрацювання колег.

 

Джерело статті: газета “Лісове господарство Вінниччини”

Последние публикации

Блоги