Главная>>Разное>>ЯК ВІДУЧИТИ МАЛЮКА ВІД ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

ЯК ВІДУЧИТИ МАЛЮКА ВІД ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ

Четверг, 31 Август 2017 06:20

Як відучити дитину від грудного вигодо­вування, в якому віці це станеться без сліз та істерик? Які способи відлучення від грудей рекомендують фахівці? Об этом сообщает replyua.in.ua со ссылкой на СМИ.

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої орга­нізації охорони здоров’я, до шести місяців дитина, яка перебуває на грудному вигодову­ванні, не потребує іншої їжі і води. Але настає час, коли маминого молочка для нормального розви­тку його організму вже недостатньо. Так, в раціоні ма­люка з’являється прикорм, а потім і повноцінні страви. У цей час у багатьох матусь і виникає питання: коли і як припинити годувати дитину грудьми, як вибрати правильний час?

Сучасні педіатри, психологи, консультанти з грудного вигодовування радять годувати ма­люка грудним молоком якомога довше, але до розумної вікової межі. Зазвичай називається вік рік-півтора, рідше — до двох років. Деякі матері продовжують грудне вигодовування і далі — до 3-4 років, боячись перервати такий близький фізичний і психологічний зв’язки зі своєю дитиною.

Набагато легше процес відлучення від гру­дей проходить, якщо до цього періоду матуся скоротила кількість прикладань до грудей до 1 — 2 разів на добу, залишивши тільки годування на ніч і вранці. Дитина «не їсть груди» протягом дня. Материнський організм поступово скорочує вироблення молока, груди не набухають. В цьому випадку достатньо, щоб кілька ночей ма­люк поспав поруч з іншим членом сім’ї, окремо від мами. У чому переваги такого способу:

– дитина не відчуватиме запаху материн­ського молока;

– тато або бабуся зможуть його заспокоїти, давши попити води, компоту;

– жінці не доведеться розриватися між ба­жанням дати груди і рішенням припинити году­вати.

Якщо малюк звик запивати маминим молоком кожен при­йом їжі, різке від­лучення від нього може викликати не­гативні реакції, аж до істерики. У тако­му випадку система відлучення працює по-іншому. Необ­хідно протягом яко­гось часу спочатку прибрати денні го­дування грудьми, перемикаючи увагу дитини з грудей на смачний сік, компот, а вже потім прибирати і нічні.

Деякі мами все ж зважуються на різке при­пинення годування, залишивши дитину на ба­бусю або іншого родича на декілька днів. За цей час, не бачачи мами, малюк «забуває» про груди і перестає постійно їх просити. Якщо жін­ка вирішила припинити грудне вигодовування різко, щоб уникнути проблем з грудьми, необ­хідно: зменшити кількість вживання рідини протягом дня; обмежити споживання гарячої їжі; носити щільний бюстгальтер; не допускати появи застою молока і грудочок у грудях, трохи зціджуючи, щоб полегшити біль набряклих мо­лочних залоз.

Якщо не вдається припинити лактацію при­родним шляхом, необхідно звернутися до гі­неколога і разом з лікарем підібрати препарат для зупинки вироблення молока в організмі.

 

Джерело статті: газета “Батьки і діти”

Последние публикации

Блоги