Главная>>Разное>>Дії Кремля у Керченській протоці — форма аґресії проти нашої країни

Дії Кремля у Керченській протоці — форма аґресії проти нашої країни

Четверг, 07 Сентябрь 2017 06:34

Будівництво РФ у Керченській про­тоці мосту, одностороннє перекриття Росією цієї акваторії створює ризики для національної безпеки нашої дер­жави. Київ має реагувати на дії Крем­ля, на морську повзучу анексію агресо­ра офіційними заявами і зверненнями до світових інституцій щодо грубого порушення Москвою норм міжнарод­ного права. Про це вчора на прес-кон­ференції заявив заступник міністра оборони України (2014 р.), заступник начальни­ка Генштабу (2012—2013 рр.) адмірал Ігор Кабаненко. Об этом сообщает СЛОВО РЈРљР РђР�РќР« со ссылкой на СМИ.

За його словами, такі обставини мають давнє коріння. Адмірал згадав історію із остро­вом Тузла 2003-го. «Тоді Росія намагала­ся пробити транспортний коридор у Крим і сподівалася отримати підтримку населення півострова. Але підтримки не було, і цей проект відклали. Після цього було підписано угоду між РФ та Украї­ною, якою визначено міжнародний ста­тус Керченської протоки і зазначено, що без згоди обох сторін там не можуть від­буватися жодні дії. А у 2013-му Янукович у пакеті домовленостей із Росією за відмову від вступу в ЄС (ціна питання — 15 млрд. доларів) підписав договір про спільну побудову Керченського мосту. Про це мало хто знає. Після анексії Криму ця угода була скасована», — роз­повів Ігор Кабаненко.

Він повідомив, що у 2015-му росій­ська сторона запевняла: будівництво Керченського мосту аж ніяк не вплине на судноплавство в Азовському морі та, відповідно, на товарообіг в азовських портах України — Маріуполі та Бердян­ську. Однак росіяни перекрили протоку для встановлення залізничної арки мос­ту (28—31 серпня), і введені ними обме­ження свідчать зовсім про інше. Так, надводний габарит для суден, що прохо­дять Керченською протокою, встановле­но на рівні 33 метрів, хоча раніше нази­валася цифра 42 м. Це виключає проход­ження, наприклад, суден типу «Панамакс» — їхній надводний габарит стано­вить 37,5 метра. Підрахунки експертів свідчать, що українські порти зазнають величезних збитків. У випадку Маріупо­ля це приблизно 30% перевалки!

На думку експерта, мета дій РФ у Керченській протоці виходить далеко за рамки суто економічних питань. Вони є новою формою агресії проти нашої дер­жави. Штучно створюються обмеження, які призведуть до занепаду економіки індустріального регіону, до поширення незадоволення населення, що полегшать можливі агресивні дії з боку Москви, для якої створення сухопутного коридо­ру в окупований Крим досі дуже акту­альне. Бо навіть із Керченським мостом виживання півострова видається проб­лематичним, особливо щодо електро­постачання...

Кабаненко вважає, що питання ситу­ації у Керченській протоці має розгляда­тися на окремому засіданні РНБО. По­винно відбутися інформування про си­туацію послів держав та відповідних ін­ституцій ООН, які опікуються міжна­родним правом.

Окрім того, адмірал наголосив: усі питання, які нині стосуються морської акваторії України, загострені. За його словами, українські ВМС украй обмеже­ні у реагуванні на такі загрози. І ця слабкість, по суті, спонукає до аґресивних дій.

Ольга ВАУЛІНА.

 

Джерело статті: газета “Голос України”

Последние публикации

Блоги