Главная>>Разное>>Запишіть ІМЕІ, це важливо

Запишіть ІМЕІ, це важливо

Среда, 11 Октябрь 2017 07:14

Ці 15 символів допоможуть віднайти втрачений телефон. Об этом сообщает yagazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.

За місяць в Україні крадуть в середньому 23,5 тисячі мобільних телефонів. Най­більше, приблизно третина з цих крадіжок, зазвичай припадає на Київ, — про це повідомляє Український дер­жавний центр радіочастот. Пізніше ці телефони швидко перепродують в неліцензованих пунктах продажу в декілька разів дешевше!

Але чи можливо законно­му власникові повернути свій мобільний після крадіжки?

— Повернути телефон можливо, але тільки за умо­ви, якщо він буде увімкне­ний, — розповідає Павло Ольжич, ІТвський фахівець, спеці­аліст з інформаційної безпе­ки. — Зокрема, за допомогою ІМЕІ правоохоронці можуть визначити, де перебуває при­стрій — із точністю до 10 метрів, навіть якщо злодій викине СІМ-карту.

— А що таке ІМЕІ?

— Це унікальний цифро­вий номер пристрою, який складається з 15 символів позначається в його про­грамній прошивці виробни­ком. Цей номер позначають в стільникових і деяких супутникових телефонах, смартфонах та планшетах. ІМЕІ потрібен для підключення пристрою до загальної мере­жі зв’язку та ідентифікації, як окремого абонента.

Для того щоб визначи­ти ІМЕІ свого телефона, по­трібно ввести комбінацію: *#06#. Також він записаний документах на пристрій. У разі втрати документів дізна­тися ІМЕІ телефона можна, звернувшись до магазину, де ви його купували. Щоправ­да, отримати цю інформацію важко, оскільки без докумен­тів важко довести, що цей те­лефон належить саме вам. Тому варто зберігати чек про покупку телефона.

— Чи можна самостій­но знайти вкрадений теле­фон, знаючи ІМЕІ?

— Так, можна спробувати шукати свій пристрій за ІМЕІ на спеціальних ресурсах і форумах загублених телефонів. Там періодично розміщують­ся ІМЕІ знайдених телефонів. Тоді потрібно просто зв’яза­тися із керівниками ресурсу.

— А чи с інші способи знайти втрачений при­стрій?

— Якщо на ньому встанов­лено ліцензоване програм­не забезпечення «Андроїда» чи «АйОСа», то можна відстежити, де перебуває пристрій у реаль­ному часі. Але знову ж таки — тільки, якщо він увімкне­ний.

— Як це зробити?

— Потрібно зайти в обліко­вий запис на офіційному сай­ті «айКлауда» або «Ґуґла» і увімкнути карту відстеження. Звісно ж, така функція пошуку мож­лива тільки, якщо перед тим включити її на своєму при­строї, і надати обліковому за­пису доступ до геоданих. До речі, ця функція також мо­же дозволити видалити дані з вкраденого пристрою, щоб доступ до них не отримали сторонні особи.

— А як перевірити чи те­лефон не крадений, як­що купуєш уже вживаний пристрій?

— У мережі є спеціальний ресурс, створений Міністер­ством внутрішніх справ Укра­їни, — облік втрачених теле­фонів. На його головній сто­рінці є стрічка пошуку, де необхідно ввести ІМЕІ теле­фона. І у випадку, якщо при­стрій виявиться краденим, з’явиться інформація про те, у якому територіальному ор­гані поліції він перебуває у пошуку.

Андрій БОБАК

 

Джерело статті: газета “Експрес”

Последние публикации

Блоги