Главная>>Разное>>Пай на продаж

Пай на продаж

Среда, 11 Октябрь 2017 07:14

На Вінниччині власники часток сільськогосподарських угідь активно торгують своєю землею. Об этом сообщает yeslib.in.ua со ссылкой на СМИ.

На сайтах оголошень чимало пропозицій з продажу паїв. Хтось оцінює 55 соток у 150 тисяч гривень. Дехто ж готовий продати майже 6 гектарів за 300 тисяч гривень.

В області, за інформацією Держгеокадастру, розпайова­но 1,2 мільйона гектарів сільгоспугідь. Права на земельні паї отримали 507 тисяч селян. І лише 5% з них обробляють свої наділи, а 86% — передали в оренду. Ще 9% не визначились, що робити зі своїми частками.

Тим часом чорний ринок землі на Вінниччині процвітає!

“Деякі фермери в такий спосіб накупили вже по 600 — 800 гектарів землі сільськогосподарського призначення, — розповідає Богдан Луньов, юрист. — Попри це, жоден про­давець часток не знає реальної ціни на землю. Мені відомо, що найдорожче продають паї у Гайсинському та Теплицькому районах. Це приблизно 500 гривень за сотку. Юристи, які оформляють купівлю-продаж часток, за документи на одну ділянку отримують 10 тисяч гривень. Узаконюють продаж, оформляючи договір оренди землі на 49 років. Переважна більшість покупців віддають перевагу такій схемі. А от про­давці, які укладають такі договори, розуміють, що після за­кінчення строку оренди, повернути землю найімовірніше не вдасться”.

При купівлі паїв вдаються і до інших схем. “Зокрема, оформляють фіктивні договори позик, — розповідає Богдан Луньов. — У цьому документі пишуть, що власник земель­ного паю винен велику суму грошей. Тоді подається позов до суду про стягнення заборгованості. Той, хто хоче прода­ти пай, визнає позов або справа закінчується мировою уго­дою. Так право власності на земельну ділянку переходить до покупця. Через те, що в цьому випадку доводиться пла­тити ще й судді, ця схема не надто популярна. Та є ще інша — оформлення так званих “відмерлих” паїв. Тобто часток, власники яких померли, а спадкоємці вчасно не оформи­ли спадщину. У такому випадку спадкоємці отримують від покупця землі гроші, пишуть в нотаріальній конторі відмо­ву від спадщини на користь особи, яка хоче купити землю”.

Вікторія МИКИТЮК

 

Джерело статті: газета “Експрес”

Последние публикации

Блоги