субота22 лютого 2025
rating.net.ua

США та Росія провели секретні переговори в Швейцарії щодо ситуації в Україні, повідомляє Reuters.

Джерела охарактеризували переговори як «засіб комунікації» в період переходу після перемоги президента Трампа на виборах.
США и Россия тайно встречались в Швейцарии для обсуждения войны в Украине, сообщает Reuters.

Представники Росії та США таємно зустрічалися в Швейцарії для неформальних обговорень війни в Україні протягом останніх кількох місяців, зокрема й минулого тижня.

Про це інформує Reuters, посилаючись на трьох джерел.

Джерела описали переговори як додатковий канал зв’язку, що функціонує в перехідний період після перемоги президента Дональда Трампа на виборах 5 листопада 2024 року.

Згідно з інформацією видання, хоча учасники цих переговорів мають дипломатичний і безпековий досвід, вони не є держслужбовцями. Тому спочатку було незрозуміло, чи діяли вони за дорученням своїх урядів.

Співрозмовники відмовилися розкривати імена учасників зустрічей, але щонайменше деякі радники Трампа були в курсі цих обговорень.

«Багато інших деталей залишаються неясними, зокрема порядок денний зустрічей, коли вони почалися та чи були присутні на них українці. Проте ці зустрічі підкреслюють закулісні зусилля США та Росії у пошуках шляхів припинення війни в Україні, незважаючи на практично повне замороження офіційних контактів за часів попередника Трампа, колишнього президента Джо Байдена», – йдеться в матеріалі.

Один зі співрозмовників охарактеризував ці переговори в Швейцарії як «другий трек», тобто неформальний діалог, спрямований на покращення комунікації та обмін ідеями, без розробки конкретних пропозицій.

Принаймні одна зустріч відбулася минулого тижня в Женеві, коли в Німеччині проходила Мюнхенська безпекова конференція.

Reuters звернулося за коментарем до Ради національної безпеки Білого дому, українського уряду та МЗС РФ, проте відповіді не отримало.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Росія під час першого раунду переговорів зі США щодо припинення війни в Україні закликала до розподілу сфер впливу та виведення військ зі східного флангу НАТО, зазначив голова апарату президента Румунії та радник з питань оборони і національної безпеки Крістіан Діаконеску.