Угода, підписана Іраном і РФ, навряд чи призведе до значного поліпшення партнерських відносин.
Про це у соцмережі Х повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.
Згідно з даними британської розвідки, співпраця між Росією та Іраном, безсумнівно, обумовлена спільними інтересами в сфері безпеки та економіки, оскільки обидві країни зближуються після російського вторгнення в Україну у 2022 році. РФ продовжує покладатися на військову підтримку Ірану в умовах тривалості війни в Україні.
«Проте рівень недовіри залишається високим, і напруженість у відносинах, ймовірно, стане перешкодою для розширення їхньої співпраці», – йдеться у повідомленні.
Згідно з інформацією британської розвідки, угода є частиною більш широкої структури співпраці між двома країнами в різних сферах, що, напевно, передбачає зобов'язання щодо зміцнення двосторонніх зв'язків. Вона охоплює співпрацю в областях оборони і безпеки, економіки, торгівлі, транспорту, енергетики, технологій, інформації та кібербезпеки.
Однак, на відміну від угод Росії з КНДР і Білоруссю, російсько-іранська угода не містить пункту про взаємну оборону, зазначають в Міноборони Великої Британії.
Угода, найімовірніше, створює правову основу для подальшого співробітництва між Іраном та Росією, формалізуючи наявні та майбутні зусилля у цій сфері. Однак навряд чи це призведе до значних поліпшень у партнерстві або істотного розширення їхньої нинішньої співпраці, підкреслили в Міноборони Великої Британії.
Фон. Раніше Mind повідомляв, що британська розвідка проаналізувала, як Росія посилила тиск і контроль над засобами масової інформації з початку повномасштабної війни проти України. У звіті зазначається, що у 2024 році російські суди наклали значну кількість штрафів на журналістів або читачів ЗМІ, які були оголошені російською владою «небажаними». Ці штрафи мають на меті залякування та стримування від публікацій.