В «Клуб білого бізнесу» увійшли 7 997 компаній. Проте серед учасників виявилися підприємства, пов'язані з особами, що підпадають під санкції.
Про це інформує Опендатабот.
На початку повномасштабного вторгнення 24 компанії з клубу мали російських власників. Наразі жодна з цих компаній офіційно не має російського сліду. Хоча в Україні існує мораторій на зміну реєстраційних даних для компаній з російськими власниками, за винятком кількох чітко визначених законом випадків.
Аналітики виявили підприємства, пов'язані з підсанкційними особами через спільний бізнес. Зокрема, дві компанії належать до групи братів Козак, власники якої мають зв'язок з групою Віктора Медведчука. Також у списку є бізнеси, пов'язані з корпорацією Алеф, власником якої є підсанкційний Вадим Єрмолаєв, та Burisma Group, власник якої внесений до Реєстру корупціонерів.
До «клубу» також потрапили два бізнеси з групи Юрія Бойка – на нього були накладені санкції після публікації списку.
Загалом 3,3 тисячі або 42% компаній з «Клубу білого бізнесу» заробляють від 10 до 100 мільйонів гривень на рік. Ще 177 – 2,2% мають доходи понад 1 млрд грн. 208 учасників «клубу» не подали звітності до Держстату за 2023 рік, тому оцінити їх фінансові показники наразі неможливо.
Майже чверть представників білого бізнесу зареєстровані в столиці – 1 927 компаній. Ще 10% або 794 компанії – в Дніпропетровській області. 7% або 594 компанії розташовані в Київській області.
16% або 1 275 компаній працюють у сфері оптової торгівлі. На другому місці сільське господарство – 1 120 бізнесів (14%). Нерухомістю займаються 675 компаній (8,4%), а обслуговуванням будинків та територій – 359 компаній (4,5%). Медична галузь завершує п'ятірку – 312 компаній (3,9%).
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, кого прийняли в «Клуб білого бізнесу»?