неділя22 грудня 2024
rating.net.ua

За прогнозами, ринок біопрепаратів у Європі стане $3 млрд до 2030 року.

Він показує стабільне щорічне зростання в межах 8–10%.
Рынок биопрепаратов Европы достигнет $3 млрд к 2030 году, согласно прогнозам.

Європейський ринок біопрепаратів демонструє стабільний щорічний ріст на рівні 8–10% і до 2030 року може досягти $3 млрд.

Такий прогноз озвучив Метью Пікард, керівник підрозділу «Біопродукти та засоби захисту насіння в регіоні Європа» компанії Syngenta, яка є ключовим учасником у цьому розвиваючому сегменті та займає значну частку європейського ринку.

Біопрепарати, які доповнюють традиційні хімічні засоби захисту рослин (ЗЗР) та добрива, стають все більш популярними в аграрному секторі.

Біопрепарати можна умовно поділити на три категорії: біоконтроль (захист рослин від хвороб та шкідників), біостимулятори та продукти для підвищення ефективності засвоєння поживних речовин – продукти ЕЗПР (Nutrient use efficiency (NUE) products), які на деяких ринках вважаються біодобривами або біостимуляторами.

«Використовуючи такі біопрепарати, як біостимулятори та продукти ЕЗПР, ми намагаємося підвищити захист рослини, зміцнюючи її імунітет ще до того, як вона піддасться стресу чи захворіє. У певному сенсі препарати біоконтролю та хімічні засоби захисту рослин більше нагадують ліки, які борються зі шкідником або хворобою», – проводить аналогію Метью Пікард.

До 2030 року Syngenta планує досягти двозначної частки ринку. «Ми активно займаємося науковими дослідженнями та розвиваємо наше біопортфоліо. Наша команда експертів у Штайні, Швейцарія, – одному з основних R&D центрів компанії – прикладає максимум зусиль у цій сфері. І ми вже можемо говорити про деякі «зірки, що сходять» – біопрепарати з відмінним потенціалом, – коментує Пікард. – Це результати, які дуже надихають і дають підстави сподіватися на ширше використання препаратів та прискорення процесу реєстрації в Європі».

При цьому фактор безпеки залишається пріоритетом і безкомпромісним, а тривалість розробки інновацій та складність реєстрації – одними з основних викликів, з якими стикаються всі компанії – оригінатори індустрії. «Syngenta прагне скоротити цей термін завдяки новому, більш швидкому та спеціалізованому регуляторному підходу в Європі. Але вже зараз, з тими біопрепаратами, які доступні на ринку, фермери можуть досягати відмінних результатів», – підкреслює він.

Незважаючи на зростаючий інтерес до біопрепаратів, багато фермерів все ще віддають перевагу традиційним ЗЗР, оскільки вони забезпечують більш прогнозовані та стабільні результати. Водночас помітна чітка тенденція: з розвитком технологій біопрепарати стають все популярнішими, залучаючи великих гравців на ринок. Так, Syngenta Group уклала угоду про придбання компанії Valagro, лідера у сфері біологічних продуктів, яка має понад 40-річну історію та штаб-квартиру в Атесі, Італія.

В Україні ринок біопрепаратів наразі перебуває на початковій стадії розвитку, особливо у сфері біологічних фунгіцидів та інсектицидів. Проте біостимулятори та продукти ЕЗПР поступово набирають популярність. Основними драйверами є великі компанії, орієнтовані на європейський ринок, що свідчить про поступову адаптацію до загальноєвропейських тенденцій у сільському господарстві та принципів сталого землеробства.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що USAID залучає додаткові $1,75 млрд для підтримки агросектору України. Кошти надійшли від дев'яти нових партнерів.