Шведська влада проводить розслідування нового випадку ймовірного пошкодження підводного кабелю в Балтійському морі. Інцидент стався поблизу південно-західного узбережжя країни, в районі, де протягом останніх місяців відбулись кілька подібних випадків, повідомила шведська берегова охорона, на яку посилається DW у п'ятницю, 21 лютого.
Фінська державна телекомунікаційна компанія Cinia повідомила про виявлення незначних пошкоджень на підводній оптоволоконній лінії C-Lion1, яка з'єднує Фінляндію та Німеччину, зазначивши, що це не вплинуло на її функціонування.
Слідче управління Швеції розпочало попереднє розслідування, як заявила прес-секретар берегової охорони Карін Карс. Вона додала, що до місця можливого злочину, розташованого на сході від шведського острова Готланд, прямує корабель берегової охорони. Місце обриву кабелю знаходиться у винятковій економічній зоні Швеції, уточнила Карс.
Згідно з інформацією Yle News, той же кабель зазнав пошкоджень у листопаді 2024 року, і через кілька днів його відновили. У цьому випадку підозрювалося китайське суховантажне судно Yi Peng 3.
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерсон повідомив на платформі X, що його уряд уважно стежить за ситуацією.
В останні місяці обриви кабелів у Балтійському морі відбуваються досить часто. У середині листопада 2024 року стало відомо про пошкодження підводних телекомунікаційних кабелів між Фінляндією та Німеччиною, а також між Швецією та Литвою.
Наприкінці січня 2025 року було пошкоджено оптоволоконний кабель між Латвією та Швецією, що проходить дном Балтійського моря. Тоді прокуратура Швеції також оголосила про початок розслідування можливого диверсійного акту.
Повідомлялося, що у зв'язку з пошкодженням кабелю було затримано судно, і висловлювалися припущення щодо можливого зв'язку з ушкодженнями суден російського «тіньового флоту», які перебували в цьому районі, але офіційних звинувачень не було. Прокуратура Швеції дійшла висновку, що причиною обриву стали несприятливі погодні умови.
У відповідь на серію диверсій НАТО оголосила про розширення патрулювання Балтійського моря. У рамках місії Baltic Sentry задіяні військові кораблі, розвідувальні літаки, супутники та дрони.