четвер02 січня 2025
rating.net.ua

МОЗ скасував близько 200 рішень МСЕК щодо надання інвалідності.

Приблизно 400 людей направили на повторну перевірку.
Минздрав отменил почти 200 решений МСЭК о инвалидности.

Правоохоронці передали Міністерству охорони здоровʼя більше 2000 справ про сумнівну інвалідність, виданих медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК). 

Про це повідомив міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко під час телемарафону.

МОЗ перевірило 1000 рішень щодо інвалідності, з яких 188 були скасовані. Ще 388 осіб викликали до профільного науково-дослідного інституту для повторного огляду – фахівці перевірять, чи відповідає стан здоров'я висновку МСЕК. 

«Цей процес демонструє, що рано чи пізно все стає очевидним, і необхідно працювати відповідно до нормативних актів, визначених урядом та Міністерством охорони здоров'я. Тому я закликаю лікарів в експертних групах діяти виключно в рамках закону», – зазначив міністр.

Нагадаємо, у грудні Рада ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК. Замість них з 1 січня 2025 року розпочнуть роботу експертні команди, які оцінюватимуть повсякденне функціонування людини, до складу яких увійдуть лікарі-практики. 

Цьому рішенню передували численні резонансні затримання та звільнення, включаючи голову прокуратури Андрія Костіна. Всі події почалися у жовтні з обшуків ДБР у керівниці Хмельницького МСЕК. У неї вдома виявили майже $6 млн готівки в різних валютах та ще $100 тис у робочому кабінеті, а також підроблені медичні документи з іменами чоловіків і фіктивними діагнозами. Їй було пред'явлено підозру в незаконному збагаченні у справі про незаконне оформлення інвалідності для чоловіків, і її відправили під варту.

Пізніше журналісти дізналися, що в Хмельницькій області близько півсотні прокурорів мають інвалідність. Групу та виплати за неї прокурори, нібито, отримали через ту ж керівницю МСЕК і її сина – начальника Пенсійного фонду області. У офісі генерального прокурора підтвердили, що триває розслідування, і керівника Хмельницької обласної прокуратури звільнили за власним бажанням. Незабаром у відставку подав і сам генеральний прокурор.

Організовану групу лікарів, які допомагали чоловікам призовного віку отримувати довідки про інвалідність, виявили у Одесі. З цими довідками вони йшли до «підготовлених» членів МСЕК, які визнавали їх непридатними до служби. 

На хабарництві затримали посадових осіб комісії. Одна з них вимагала гроші у пораненого захисника за пожиттєве встановлення йому другої групи інвалідності.

У МОЗ заявили, що керівників МСЕК не допустять до роботи в оновленій системі лікарських комісій. Інші лікарі, які наразі працюють у медико-соціальних експертних комісіях, зможуть подаватися на роботу в лікарні з 1 січня 2025 року, але за певних умов.