субота22 лютого 2025
rating.net.ua

Гетманцев повідомив, що Світовий банк виділив Україні $31,8 млрд у 2024 році.

Фінансування було надано пільговим категоріям населення, а також працівникам охорони здоров'я, освіти, служб екстреного реагування та державним службовцям.
В 2024 году Всемирный банк предоставил Украине $31,8 млрд, сообщил Гетманцев.

Минулого року Світовий банк надав Україні підтримку на суму $31,8 млрд.

Про це зазначив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За словами Гетманцева, найбільшим і найзначнішим проєктом є «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні (PEACE)», в рамках якого минулого року було залучено фінансування в розмірі $26,3 млрд.

Ці кошти були використані для покриття бюджетних витрат малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, родин із дітьми, а також для виплат заробітної плати працівникам системи охорони здоров’я, освіти, служб екстреного реагування та державних службовців.

Серед основних проєктів, для яких відкрито фінансування у 2024 році:

  • друга позика «Основи зростання» (DPO 2-Grant FIF);
  • посилення спроможності Уряду для реалізації фіскальної реформи (SURGE);
  • трансформація системи охорони здоров’я через реформу та інвестиції в ефективність (THRIVE);
  • підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні (LEARN);
  • стійке, інклюзивне та екологічно збалансоване підприємництво (RISE).

«Банк підтримав програму «єВідновлення» – близько 83 тис. домогосподарств отримали компенсацію за дрібні та середні ремонти частково пошкоджених житлових будинків завдяки фінансуванню проєкту HOPE, а близько 100 тис. ферм, малих фермерських господарств та фермерів отримали близько $230 млн у рамках проєкту ARISE, який фінансував доступні кредити та гранти для аграрних виробників», – поділився інформацією Гетманцев.

В цілому, за словами нардепа, на 1 лютого 2025 року портфель Світового банку в Україні складається з 21 проєкту (29 угод), фінансування яких здійснюється за рахунок позик на загальну суму $14,40 млрд та 1,05 млрд євро, а також 16 проєктів (17 угод), фінансування яких здійснюється за рахунок грантових коштів, на загальну суму $17,77 та 50 млн євро.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Європейський інвестиційний банк та Україна підписали нові угоди, які передбачають фінансування відновлення енергетики та критичної інфраструктури.